Wybierz wydarzenie w dniu: 2018-10-28

Którędy do sztuki
Warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. Zajęcia odbywają się w galeriach sztuki polskiej. Uczestnicy obcują z dziełami sztuki, wykonując różne działania sensoryczne. Poznają faktury, zapachy, wykonując własną pracę plastyczną.
Muzeum w Strefie Kultury
Muzeum Śląskie ul. Tadeusza Dobrowolskiego (za wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA)
Na tropie Tomka
Wystawa zlokalizowana w budynku stolarni przy ul. Dobrowolskiego 1 dedykowana dzieciom - wejście wyłącznie w wyznaczonych godzinach po wcześniejszym zakupie biletów - Liczba miejsc ograniczona.
Rajza po muzeum
Wprowadzenie do samodzielnego zwiedzania wystaw stałych – opracowana ścieżka zwiedzania obejmująca przejście przez hol centralny, poziom -2 (głównym ciągiem komunikacyjnym) i wskazanie głównych nurtów, nazwisk i dzieł prezentowanych na galeriach sztuki dawnej współczesnej i PLN, następnie zejście pochylnią i przekazanie głównych informacji o wystawach prezentowanych na poziomie -4 w tym o wystawie o historii Górnego Śląska
Bilety obejmują także możliwość wstępu na wystawy stałe i czasowe, z wyjątkiem przestrzeni edukacyjnej "Na tropie Tomka".
Wspólny bilet
Bilety umożliwiające zwiedzanie aktualnie udostępnionych wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Górnosląskiego w Bytomiu.
Bilety nie obejmują wystaw, przestrzeni i wydarzeń odrębnie biletowanych (Na tropie Tomka w Muzeum Śląskim oraz „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu” w Muzeum Górnośląskim)
Zobacz wszystkie wystawy czasowe
Bilety umożliwiające zwiedzanie wszystkich wystaw czasowych w siedzibie Muzeum Śląskiego z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA