Wybierz wydarzenie w dniu: 2018-11-18

Muzeum w Strefie Kultury
Muzeum Śląskie ul. Tadeusza Dobrowolskiego (za wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA)
Pszczoły inspirują - Dorośli
Pszczoły są od tysiącleci obecne w historii i kulturze. W trakcie warsztatów będzie można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach dotyczących pszczół i historii pszczelarstwa, poznać zapach i właściwości wosku, pierzgi i pyłku, zdegustować dwa rodzaje miodów. Pokażemy też kilka inspirujących książek dla dzieci i dorosłych. Spotkanie zakończy własnoręczne zwijanie świecy z węzy woskowej.
Pszczoły inspirują - Dzieci
Pszczoły są od tysiącleci obecne w historii i kulturze, ale czy wiecie, że pszczoły to nie tylko miód? W trakcie warsztatów poznamy zapach i właściwości wosku, pierzgi i pyłku, zdegustujemy też dwa rodzaje miodów. Pokażemy kilka inspirujących książek dla dzieci i dorosłych. A na koniec własnoręcznie zwiniemy świecę z węzy woskowej. Konieczność zakupu biletu także przez opiekunów
Wspólny bilet
Bilety umożliwiające zwiedzanie aktualnie udostępnionych wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Górnosląskiego w Bytomiu.
Bilety nie obejmują wystaw, przestrzeni i wydarzeń odrębnie biletowanych (Na tropie Tomka w Muzeum Śląskim oraz „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu” w Muzeum Górnośląskim)
Zobacz wszystkie wystawy czasowe
Bilety umożliwiające zwiedzanie wszystkich wystaw czasowych w siedzibie Muzeum Śląskiego z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA