Wybierz wydarzenie w dniu: 2018-12-28

Muzeum Śląskie - wystawy stałe i czasowe
Muzeum Śląskie ul. Tadeusza Dobrowolskiego (z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA)
Po kolędzie… Szopki ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach
Zapraszamy Państwa do obejrzenia szopek z naszej kolekcji, zachęcamy do zatrzymania się na chwilę, wyciszenia, przedłużenia atmosfery świątecznego czasu. Każde dobre słowo skierowane w tym czasie do drugiego człowieka ma szczególną moc sprawczą. Przekazujemy Państwu dobre, serdeczne słowa i zachęcamy, by obdarzać nimi innych.

Wystawa zlokalizowana w budynku CSP
Wokół zimowych świąt. Katolicyzm
Narodziny i dzieciństwo Jezusa to temat w Ewangeliach kanonicznych ledwie wspomniany. Może dlatego obrosły tyloma legendami, pasjonującymi opowieściami o cudach i niezwykłych wydarzeniach towarzyszących Jezusowi już od pierwszych chwil na Ziemi. Te historie posłużą jako kanwa oprowadzania po świątecznej wystawie w Muzeum Śląskim. To nie są bajki dla dzieci, z dzisiejszej perspektywy mogą się wydać naiwne czy okrutne. Sceneria świątecznych szopek, będzie doskonałym tłem do wysłuchania tych mało znanych opowieści. Prowadzenie - Beata Grochowska.
Wspólny bilet
Bilety umożliwiające zwiedzanie aktualnie udostępnionych wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Górnosląskiego w Bytomiu.
Bilety nie obejmują wystaw, przestrzeni i wydarzeń odrębnie biletowanych (np. Na tropie Tomka w Muzeum Śląskim)
Zobacz wszystkie wystawy czasowe
Bilety umożliwiające zwiedzanie wszystkich wystaw czasowych w siedzibie Muzeum Śląskiego z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA