Wybierz wydarzenie w dniu: 2019-01-05

Muzeum Śląskie - wystawy stałe i czasowe
Muzeum Śląskie ul. Tadeusza Dobrowolskiego (z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA)
Po kolędzie… Szopki ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach
Zapraszamy Państwa do obejrzenia szopek z naszej kolekcji, zachęcamy do zatrzymania się na chwilę, wyciszenia, przedłużenia atmosfery świątecznego czasu. Każde dobre słowo skierowane w tym czasie do drugiego człowieka ma szczególną moc sprawczą. Przekazujemy Państwu dobre, serdeczne słowa i zachęcamy, by obdarzać nimi innych.

Wystawa zlokalizowana w budynku CSP
Śląska bajarka
Zajęcia regionalne o charakterze muzycznym przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Zajęcia odbywają się w sali C budynku administracyjnego na poziomie -3 - Spotkanie przy kasach głównych.


„Wokół zimowych świąt. Prawosławie”
Dlaczego prawosławne Boże Narodzenie obchodzone jest w styczniu? Jak wygląda bożonarodzeniowa ikona? Czym różni się prosfora od opłatka? Na temat bożonarodzeniowej tradycji opowie nam proboszcz parafii prawosławnej w Sosnowcu – ks. dr Mikołaj Dziewiatowski. W ramach wydarzenia samodzielne zwiedzanie wystawy świątecznej w budynku CSP.
Wspólny bilet
Bilety umożliwiające zwiedzanie aktualnie udostępnionych wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Górnosląskiego w Bytomiu.
Bilety nie obejmują wystaw, przestrzeni i wydarzeń odrębnie biletowanych (Na tropie Tomka w Muzeum Śląskim oraz „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu” w Muzeum Górnośląskim)
Zobacz wszystkie wystawy czasowe
Bilety umożliwiające zwiedzanie wszystkich wystaw czasowych w siedzibie Muzeum Śląskiego z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA