Wybierz wydarzenie w dniu: 2019-09-11

Muzeum Śląskie - wystawy stałe i czasowe
Muzeum Śląskie ul. Tadeusza Dobrowolskiego (z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA)
Polska. street wear wczoraj i dziś
Lenar design to kultowa dziś marka, której projektem flagowym były szerokie spodnie tzw. lenary. W latach 90' nosiło je całe środowisko hip-hopowe. Z całą pewnością można stwierdzić, że działania twórcy marki Ryszarda Lenara, tworzyły podwaliny dla rodzącego się wtedy polskiego streetwearu.
Po upływie kilkunastu lat Projektant graficzny Maciej Szewczyk postanowił zreinterpretować markę Lenar, tworząc dla niej nowy projekt identyfikacji wizualnej. Całość powstała na potrzeby wystawy 'Bootleg. Śląski Hip-Hop 1993-2003' i była z jednej strony hołdem dla twórcy tej marki, jak również próbą odczytania jej, w nowym, współczesnym kontekście projektowym.
Sytuacja ta stała się dla nas pretekstem do zastanowienia się nad czym był kiedyś i czym jest dzisiaj polski streetwear. Jak zmienił się rynek, odbiorcy ale też narzędzia i język projektowy. Co było ważne w latach 90' a co jest teraz. Do udziału w debacie 'Polska. Street wear wczoraj i dziś.' zaprosiliśmy Ryszarda Lenara i Macieja Szewczyka, którzy zderzą ze sobą swoje spojrzenia zarówno na markę Lenar, jak i na kształt i charakter polskiego street wearu.
Podczas debaty zaprezentowane zostaną produkty, które Maciej Szewczyk stworzył na potrzeby projektu.
Wspólny bilet
Bilety umożliwiające zwiedzanie aktualnie udostępnionych wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Górnosląskiego w Bytomiu.
Bilety nie obejmują wystaw, przestrzeni i wydarzeń odrębnie biletowanych (np. Na tropie Tomka w Muzeum Śląskim)
Zobacz wszystkie wystawy czasowe
Bilety umożliwiające zwiedzanie wszystkich wystaw czasowych w siedzibie Muzeum Śląskiego z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA