Wybierz wydarzenie w dniu: 2019-09-29

Muzeum Śląskie - wystawy stałe i czasowe
Muzeum Śląskie ul. Tadeusza Dobrowolskiego (z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA)
Na tropie Tomka
Wystawa zlokalizowana w budynku stolarni przy ul. Dobrowolskiego 1 dedykowana dzieciom - wejście wyłącznie w wyznaczonych godzinach po wcześniejszym zakupie biletów - Liczba miejsc ograniczona.
Skrytka Powstańców
Pokój zagadek o tematyce powstańczej - zlokalizowany w budynku CSP - Bilet przeznaczony dla grup 2-6 os. Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem korzystania z pokoju zagadek.
Widowisko muzyczno-filmowe „Tryptyk w czerni i zieleni”
Tryptyk w czerni i zieleni jest opowieścią o relacji człowieka i przyrody na industrialnym Górnym Śląsku wyrażoną obrazami i wykonywaną na żywo muzyką. W czasie, kiedy szczególnie dużo rozmawiamy o zmianach klimatycznych, erze człowieka, zrównoważonym rozwoju, warto zwrócić uwagę na kontekst przyrodniczy w narracji tożsamościowej o Górnym Śląsku.
Do realizacji produkowanego na podstawie scenariusza Adama Kowalskiego widowiska muzyczno-filmowego zaprosiliśmy m.in. filmowca-dokumentalistę Anu Czerwińskiego oraz saksofonistę i kompozytora Michała Fetlera. Ponadto w realizacji najnowszej produkcji Muzeum Śląskiego wezmą udział kompozytor, improwizator, sound designer i gitarzysta Krzysztof Gawlas oraz Orkiestra Dęta Polskiej Grupy Górniczej pod dyrekcją Mirosława Kaszuby.
Wspólny bilet
Bilety umożliwiające zwiedzanie aktualnie udostępnionych wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Górnosląskiego w Bytomiu.
Bilety nie obejmują wystaw, przestrzeni i wydarzeń odrębnie biletowanych (np. Na tropie Tomka w Muzeum Śląskim)
Zobacz wszystkie wystawy czasowe
Bilety umożliwiające zwiedzanie wszystkich wystaw czasowych w siedzibie Muzeum Śląskiego z wyjątkiem wystawy NA TROPIE TOMKA
Zwiedzanie terenu muzeum z przewodnikiem - Byzuch u Ferdynanda
Zwiedzanie terenu Muzeum z przewodnikiem. Bilety obejmują także możliwość samodzielnego wstępu na wystawy stałe i czasowe, z wyjątkiem przestrzeni edukacyjnej "Na tropie Tomka", przy ul. Dobrowolskiego 1
Zwiedzanie wystaw z przewodnikiem - Rajza po Muzeum
Zwiedzanie wystaw stałych z przewodnikiem. Bilety obejmują także możliwość samodzielnego wstępu na wystawy stałe i czasowe, z wyjątkiem przestrzeni edukacyjnej "Na tropie Tomka", przy ul. Dobrowolskiego 1